Poniedziałek, 18 luty 2019

W Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach realizowany jest projekt edukacyjny pt. „Bezpieczny Internet”, którego celem jest uświadomienie uczniom, rodzicom i nauczycielom negatywnych społecznych, etycznych i prawnych konsekwencji rozwoju technologii informacyjnej, kształtowanie świadomego i mądrego użytkownika mediów, zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu do Internetu, motywowanie do dbania  o cudze i własne bezpieczeństwo w Internecie, stosowanie zabezpieczeń oraz ograniczanie dostępu do niewłaściwych stron internetowych.

Jednym z wielu zaplanowanych działań w związku z realizacją projektu było zorganizowanie wyjątkowego dnia w Szkole Podstawowej w Kobylnikach, który został poświęcony na to, by przypomnieć uczniom o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci  i o tym, jak ważna jest kultura i szacunek w wirtualnym świecie.

To Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W tym roku DBI obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” i w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach również. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie obejrzeli reportaż o cyberprzemocy oraz cykl kreskówek edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Celem tych zajęć była prezentacja efektywnego korzystania z Sieci jako alternatywy do następujących zachowań ryzykownych: cyberprzemocy, spotkań z osobami znanymi wyłącznie z Internetu, upubliczniania danych osobowych, piractwa w Sieci, nadmiernego korzystania z Internetu.

Ale to nie koniec realizacji wewnątrzszkolnego projektu wspomagającego proces dydaktyczno – wychowawczy szkoły pt. „Bezpieczny Internet”. Pani Marzena Smułka – koordynator projektu przygotowała jeszcze dla dzieci konkursy: Konkurs wiedzy o Internecie i DBI, Konkurs na hasło promujące bezpieczeństwo w sieci, Konkurs grafiki komputerowej „Bezpieczeństwo w Internecie”, a dla rodziców prelekcję na temat: Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyberprzemocy?

Ponadto są zamieszczane artykuły informacyjne dla uczniów, rodziców i nauczycieli na stronie szkoły. Społeczność szkolna korzysta również z oprogramowania filtrującego umożliwiającego kontrolę dostępu do Internetu, jak i programu antywirusowego.

Szkoła Podstawowa w Kobylnikach

IMG 9856  IMG 9860

 

 

 

 

  

0
0
0
s2sdefault
Data: 04-12-2018
            Na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie Filia w Rębowie dnia 23.11.2018 roku w S...
Data: 17-10-2018
  Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty za ich codzienną pracę, trud wychowania i poświęcen...
Data: 12-10-2018
    10 października wojewódzki program pn. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zawitał do Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyń...
Data: 21-09-2018
NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA   Dzisiejsza młodzież jest pogubiona i skłonna próbować używek takich jak papierosy, alkohol, „dopalacze”, narkotyki. Uważamy, że o u...
Data: 13-08-2018
  W dniach 27.08.2018 r.- 30.08.2018 r. w godz. 11.00-12.00 odbędą się w Przedszkolu Samorządowym                 ...
Data: 27-06-2018
        W lipcu w związku z remontem Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie, kontakt telefoniczny   będzie niemożliwy. Prosimy kontaktować si...
Data: 22-05-2018
  21 maja 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm ewakuacyjny. Z tej okazji do placówki przybyły dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Rębowa...
Data: 08-05-2018
      Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rębowie   Załączniki: 1. Zarządzenie w spra...
Data: 07-05-2018
  25 kwietnia 2018 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała nam lekcję historyczną „Ku niepodległej”. Byliśmy świa...
Data: 07-05-2018
  W sobotę 21 kwietnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Rębowie: Aleksandra Kamińska, Zbigniew Baryga i Leon Nowak wraz z opiekunem Samorząd...
Data: 20-04-2018
Prosimy o oddawanie „lajków” na pracę naszej uczennicy Juli Klimczewskiej z kl. VII b O wygranej decyduje ilość zebranych „lajków”. https://www.facebook.com/Aleksand...
Data: 29-03-2018
  28 marca br. w Szkole Podstawowej w Rębowie odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych.  Uroczystość szkolna przygotowana została przez dzieci z Oddziału Pr...
Data: 29-03-2018
  21 marca 2018 r. w naszej szkole powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji uczniowie przygotowali kukły Marzanny, które zostały spalone na pamiątkę odejścia zimy. Następnie...
Data: 13-03-2018
Dnia 11 marca 2018 roku w Rębowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie pt.”Z dziejów Rębowa”. Organizatorami tej wyjątkowej lekcji historii była Filia Biblioteki Publiczn...
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Wyszogród.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.