Czwartek, 22 sierpień 2019

 

 

W dniu 1 marca 2019r., w Szkole Podstawowej w Kobylnikach odbyły się Obchody Dnia Patrona.

Dzień Patrona to data, która jest najważniejszą w kalendarium Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach. Ta wyjątkowa uroczystość była kolejnym etapem tworzenia tradycji szkoły i rytuału. Obchody tego dnia okazały się dużą dawką przeżyć estetycznych i ważną lekcją dla całej społeczności szkolnej. Ten wyjątkowy dzień przypomina, że w szkole najważniejszy zawsze jest Uczeń, duszą szkoły jest Nauczyciel, wsparciem Organ Prowadzący i Rodzice.

Patron to bardzo ważna postać w życiu Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach od dokładnie 8 czerwca 2006 roku, kiedy to nadano szkole imię znanego kompozytora, wielkiego muzyka, uwielbianego artysty.

Nie zabrakło tego dnia wielu zaproszonych gości, których przywitała Pani Dyrektor Anna Kijoch: Panią Iwonę Gortat – Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród, Panią Katarzynę Janczak– Wiceprzewodniczącą Rady Gminy i Miasta Wyszogród, Księdza Proboszcza – Marka Jędrzejewskiego, Panią Jolantę Łukasiak - Malicką – Prezesa Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego, Panią Joannę Stelmach – Dyrektora Oddziału w Wyszogrodzie Vistula Banku Spółdzielczego, Pana Marcina Sielczaka – Radnego Gminy i Miasta Wyszogród, Panią Grażynę Piotrowską – Kierownika MGOPS w Wyszogrodzie, Zarząd Rady Rodziców w składzie: Pana Jarosława Smułka – Przewodniczącego Rady Rodziców, Panią Annę Żuławnik – Zastępcę przewodniczącego Rady Rodziców, Panią Wiolettę Wolską – Skarbnika Rady Rodziców, Radę Pedagogiczną oraz Pracowników Szkoły, laureatów konkursów chopinowskich wraz z opiekunami i uczniów wraz z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego.

W ramach różnorodnych działań poświęconych Fryderykowi Chopinowi cyklicznie organizowane są konkursy chopinowskie. W tym roku były to: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Chopin w poezji”, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na plakat „Koncert Chopinowski”, Międzyszkolny Konkurs Informatyczny na plakat „Koncert Chopinowski” - grafika komputerowa, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wciel się w postać Fryderyka Chopina” skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie, Szkoły Podstawowej w Rębowie, Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie, Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi oraz Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach.

Podczas uroczystości nie zabrakło zwycięskich recytacji w ramach Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chopin w poezji” . Ogromne brawa i łzy wzruszenia cisnęły się do oczu po wysłuchaniu ich interpretacji.

Koordynatorzy konkursów chopinowskich dokonali podsumowania wyników. Z rąk Pani Iwony Gortat – Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród, Pani Katarzyny Janczak – Wiceprzewodniczącej Rady Gminy i Miasta Wyszogród oraz Pani Anny Kijoch – Dyrektora Szkoły zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe.

Najwięcej emocji i wzruszeń wzbudził montaż słowno – muzyczny pt. „Śladami Chopina” przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Tokarskiej. Ta miniatura teatralna odniosła pełny sukces. Przedstawiła życie i twórczość Fryderyka Chopina nie tylko jako geniusza muzycznego, ale osobę, która radość przelewała na klawiaturę, tworząc wielkie arcydzieła.

Nie zabrakło bogatej scenografii, prezentującej salonik Chopina z fortepianem. W tle widać było mazowieckie wierzby, a w oddali słychać dźwięki muzyki.

Na zakończenie zaproszeni goście pogratulowali tak wspaniałego Święta i tak wielu twórczych działań poświęconych Fryderykowi Chopinowi.

Pani Dyrektor podziękowała Radzie Pedagogicznej i Pracownikom Szkoły za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach i Pani Marioli Wojtkiewicz – Kierownikowi ds. Organizacji i Zarządzania Domem Urodzenia Fryderyka Chopina i Parkiem w Żelazowej Woli, jako głównym sponsorom tej uroczystości. Laureatom jeszcze raz pogratulowała i zaprosiła wszystkich na pokonkursową wystawę prac.

Zaproszeni goście obdarowali laureatów dyplomami i upominkami, a dzieci słodkościami.

Niech to wyjątkowe spotkanie będzie inspiracją do dalszych, równie wzniosłych działań.

 

1131313133

 

121212211

 

 

15155151

 

141414141441

 

0
0
0
s2sdefault
Data: 04-07-2019
Mamy wakacje, czas błogiego lenistwa i zasłużonego odpoczynku. Wszyscy potrzebujemy relaksu i dlatego zachęcamy do aktywności, czyli proponujemy WAKACJE NA SPORTOWO. Podejmi...
Data: 25-06-2019
Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019, dziękując za trud, ciężką pracę i sukcesy życzymy Pracownikom Oświaty oraz Uczniom ze Szkół z terenu Gminy i Mias...
Data: 15-05-2019
Dnia 10 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się Uroczysta Gala nadania tytułu „NIEZWYKŁY UCZEŃ”. Z wielką przyjemnością i satysfakcją informujem...
Data: 02-04-2019
W dniu 22 marca 2019 roku uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną...
Data: 15-03-2019
Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego to szkoła z ogromnymi tradycjami, w której pielęgnuje się historię oraz pamięć o naszych przodkach, ale nasza szkoła to nie tylko...
Data: 05-03-2019
    W dniu 1 marca 2019r., w Szkole Podstawowej w Kobylnikach odbyły się Obchody Dnia Patrona. Dzień Patrona to data, która jest najważniejszą w kalendarium Szko...
Data: 04-12-2018
            Na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie Filia w Rębowie dnia 23.11.2018 roku w S...
Data: 17-10-2018
  Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty za ich codzienną pracę, trud wychowania i poświęcen...
Data: 12-10-2018
    10 października wojewódzki program pn. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zawitał do Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyń...
Data: 21-09-2018
NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA   Dzisiejsza młodzież jest pogubiona i skłonna próbować używek takich jak papierosy, alkohol, „dopalacze”, narkotyki. Uważamy, że o u...
Data: 13-08-2018
  W dniach 27.08.2018 r.- 30.08.2018 r. w godz. 11.00-12.00 odbędą się w Przedszkolu Samorządowym                 ...
Data: 27-06-2018
        W lipcu w związku z remontem Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie, kontakt telefoniczny   będzie niemożliwy. Prosimy kontaktować si...
Data: 22-05-2018
  21 maja 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm ewakuacyjny. Z tej okazji do placówki przybyły dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Rębowa...
Data: 08-05-2018
      Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rębowie   Załączniki: 1. Zarządzenie w spra...
Data: 07-05-2018
  25 kwietnia 2018 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała nam lekcję historyczną „Ku niepodległej”. Byliśmy świa...
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Wyszogród.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.