Czwartek, 22 sierpień 2019

Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego to szkoła z ogromnymi tradycjami, w której pielęgnuje się historię oraz pamięć o naszych przodkach, ale nasza szkoła to nie tylko to co było, ale przede wszystkim śmiało wchodzimy w przyszłość, starając się dawać naszym uczniom jak najwięcej, pokazywać jak najciekawiej i otwierać ich na nowy technologiczny świat. Jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, które sprawiają, że młodzież z większym zaangażowaniem podejmuje zadania, które przed nimi stawiamy.

Głównym powodem, dla którego postanowiliśmy powalczyć o miejsce w programie Aktywne Szkoły MultiSport, było innowacyjne podejście do aktywności fizycznej, które przyświeca programowi. Wiedzieliśmy, że nasi uczniowie z chęcią wezmą udział w wyzwaniu stawianym przez Pogromców Bezruchu, szczególnie, że zaproponowane interaktywne testy, są dla uczniów atrakcyjną alternatywą spędzenia czasu na aktywności fizycznej.

Wstąpienie do projektu było dla nas ważne również dlatego, że angażuje on nie tylko uczniów, ale również nauczycieli i rodziców. Razem tworzymy drużynę, która walczy z bezruchem oraz brakiem aktywności fizycznej. Będąc w programie Aktywne Szkoły MultiSport dajemy naszej młodzieży możliwość bycia liderami w dziedzinie, która jest im bliska, stwarzamy uczniom warunki do osiągnięcia sukcesu, który jest widoczny i miarodajny. Dzięki temu, że stają się oni animatorami gier i zabaw sportowych, pokazują innym pozytywne wzorce, które prowadzą do systematycznej pracy i dają widoczne efekty.

Udział w programie dał nam możliwość lepszego poznania naszej młodzieży, dzięki ich wskazówkom mogliśmy stworzyć plan treningowy na cały rok. Plan, który będzie dla nich atrakcyjny, ciekawy, dzięki któremu poprawią oni nie tylko swoje wyniki, ale przede wszystkim będą się dobrze bawić. Zrozumieją, że sport to nie tylko wysiłek, ale również atrakcyjna, ciekawa forma spędzania czasu. Wstępując do programu, chcieliśmy pokazać naszym uczniom, że ruch może być wspaniałą przygodą, przygodą bez telefonu i komputera.

Zdecydowaliśmy się na udział w programie, ponieważ jest on dla nas dodatkową motywacją do walki z bezruchem. Dzięki współpracy z konsultantami programu, nasze działania są bardziej atrakcyjne i ciekawsze dla młodzieży. Projekt pomógł nam stworzyć warunki do systematycznej pracy. Liczymy, że dzięki rozpisanemu planowi treningowemu nasza szkoła udowodni, że ,,Aktywne dzieci radzą sobie lepiej”.

Pierwszym wydarzeniem w ramach projektu były warsztaty konsultacyjne, podczas których gościliśmy przedstawicieli zespołu Aktywne Szkoły MultiSport, panią burmistrz Iwonę Gortat, przedstawicieli Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej oraz uczniów naszej szkoły. Wszyscy tworzymy jedną drużynę, której przyświeca jeden cel: pobudzić dzieci do większej aktywności fizycznej. Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, sprzyjającej wypracowaniu planu treningowego, który będziemy wspólnie realizować w naszej szkole. Cenne były wskazówki konsultantów, którzy podzielili się dobrymi praktykami z innych szkół, cieszy nas tez, że nasze pomysły spotkały się z z pozytywnym odbiorem z ich strony. Okazało się również, że nasz plan treningowy był tak dobry, że dostaliśmy od razu tak zwany ,,złoty przycisk”, który zapewnił nam pierwsze miejsce wśród szkół przystępujących do projektu. Dzięki temu nasza młodzież mogła już 11 marca stanął do walki z potworami z Galaktyki Bezruchu.

Kolejnym wydarzeniem w ramach turnieju Aktywnych Szkół MultiSport było przeprowadzenie testu sprawności fizycznej Eurofit+. W badaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I – VII, którzy mieli do pokonania dziewięć prób sprawności fizycznej. Test jednak nie przebiegał w standardowy sposób, ponieważ był wzbogacony w elementy audiowizualne. Podczas trwania całego testu uczniowie w grupach walczyli z potworami z Galaktyki Bezruchu. Ważne jest, że uczniowie nie pracowali indywidualnie, ale jako grupa i jako grupa walczą o sukces. Cieszymy się również, że nasz udział w projekcie ma pozytywny wydźwięk na terenie naszego miasta, co zostało podkreślone poprzez udział pani burmistrz – Iwony Gortat w teście sprawności.. Również nauczyciele naszej szkoły oraz szkół sąsiadujących stanęli do wyzwania postawionego przez Pogromców Bezruchu, dając w ten sposób przykład uczniom i pokazując tym samym pozytywne wzorce.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to doskonale zorganizowana impreza przez  profesjonalnie przygotowanych animatorów, którzy dbają nie tylko o atrakcyjność zadań, ale również o prawidłowość i bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Wszystko to sprawia, że dzieci bardzo chętnie, z radością i co najważniejsze z zaangażowaniem podejmują wszystkie próby, nie poddają się i dają z siebie 100 % Innowacyjny program, oprawa wizualna, kolorowe postacie i efekty muzyczne były atrakcyjną alternatywą spędzenia czasu dla naszych dzieci.

Podczas warsztatów konsultacyjnych wspólnie z rodzicami, nauczycielami i uczniami stworzyliśmy plan treningowy, który ma na celu pobudzenie uczniów do aktywności. Chcielibyśmy, żeby nasza Aktywna Szkoła była przyjazna dzieciom, dawała wiele możliwości, ale i swobody w organizacji atrakcyjnych działań ruchowych. Nasza szkoła to miejsce, gdzie dzieci w czasie przerw nie będą pochłonięte przeglądaniem smartfonów, ponieważ nie będą mieli na to czasu. Przerwy wykorzystują na ruch, na świetną zabawę np. tańcząc lub grając w zapomniane dziś gry podwórkowe typu: guma, klasy, kapsle itp. W Aktywnej Szkole chcemy aby działali "aktywatorzy przerwy" a będą nimi uczniowie. To oni będą pomagać, a nawet organizować zabawy między lekcjami. Nasza Aktywna Szkoła to miejsce gdzie po ciekawej przerwie dzieci pójdą na lekcję, a nauczyciele zauważą, że dzięki aktywnemu wypoczynkowi dzieci są bardziej skupione na zadaniach i chętniej współpracują. Jeśli nawet na lekcji dopadnie dzieci znużenie to są jeszcze "energetyki", czyli krótkie przerwy w czasie zajęć.

Oprócz pomysłów, które będziemy realizować w czasie zajęć lekcyjnych, chcemy zorganizować kilka większych przedsięwzięć, które zaangażują również rodziców, między innymi wycieczki rowerowe, gry terenowe, pikniki rodzinne czy spotkania z specjalistami w dziedzinie treningów indywidualnych i fizjoterapii. Chcielibyśmy również wprowadzić dla uczniów tak zwaną kartę wyzwań sportowych, w której uczniowie będą mieli do wykonania konkretne działania w określonym czasie, np. droga do szkoły rowerem, moja aktywność z rodzicem, wykonanie konkretnego ćwiczenia kształtującego. Pragniemy w ten sposób pobudzić uczniów do systematycznej pracy nad swoją sprawnością.

Turniej Aktywnych Szkół daje nam możliwość walki o zwycięstwo, ale to nie jest nasz główny cel. Sam udział w turnieju jest dla nas ogromnym bodźcem i motywatorem do walki z bezruchem, to szansa na wypracowanie długoterminowego modelu pracy z dziećmi. Szansa na stworzenie lepszych warunków dla uczniów, którzy w całym tym programie są głównym elementem.

Karolina Kiedrowska i Mariusz Sobczak

 

 

33.33

22.2.2.2

 

111111111

0
0
0
s2sdefault
Data: 04-07-2019
Mamy wakacje, czas błogiego lenistwa i zasłużonego odpoczynku. Wszyscy potrzebujemy relaksu i dlatego zachęcamy do aktywności, czyli proponujemy WAKACJE NA SPORTOWO. Podejmi...
Data: 25-06-2019
Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019, dziękując za trud, ciężką pracę i sukcesy życzymy Pracownikom Oświaty oraz Uczniom ze Szkół z terenu Gminy i Mias...
Data: 15-05-2019
Dnia 10 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się Uroczysta Gala nadania tytułu „NIEZWYKŁY UCZEŃ”. Z wielką przyjemnością i satysfakcją informujem...
Data: 02-04-2019
W dniu 22 marca 2019 roku uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną...
Data: 15-03-2019
Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego to szkoła z ogromnymi tradycjami, w której pielęgnuje się historię oraz pamięć o naszych przodkach, ale nasza szkoła to nie tylko...
Data: 05-03-2019
    W dniu 1 marca 2019r., w Szkole Podstawowej w Kobylnikach odbyły się Obchody Dnia Patrona. Dzień Patrona to data, która jest najważniejszą w kalendarium Szko...
Data: 04-12-2018
            Na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie Filia w Rębowie dnia 23.11.2018 roku w S...
Data: 17-10-2018
  Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty za ich codzienną pracę, trud wychowania i poświęcen...
Data: 12-10-2018
    10 października wojewódzki program pn. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zawitał do Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyń...
Data: 21-09-2018
NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA   Dzisiejsza młodzież jest pogubiona i skłonna próbować używek takich jak papierosy, alkohol, „dopalacze”, narkotyki. Uważamy, że o u...
Data: 13-08-2018
  W dniach 27.08.2018 r.- 30.08.2018 r. w godz. 11.00-12.00 odbędą się w Przedszkolu Samorządowym                 ...
Data: 27-06-2018
        W lipcu w związku z remontem Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie, kontakt telefoniczny   będzie niemożliwy. Prosimy kontaktować si...
Data: 22-05-2018
  21 maja 2018 r. w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm ewakuacyjny. Z tej okazji do placówki przybyły dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Rębowa...
Data: 08-05-2018
      Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rębowie   Załączniki: 1. Zarządzenie w spra...
Data: 07-05-2018
  25 kwietnia 2018 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała nam lekcję historyczną „Ku niepodległej”. Byliśmy świa...
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Wyszogród.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.