Niedziela, 25 luty 2018

W Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach realizowany jest projekt edukacyjny pt. „Bezpieczny Internet”, którego celem jest uświadomienie uczniom, rodzicom i nauczycielom negatywnych społecznych, etycznych i prawnych konsekwencji rozwoju technologii informacyjnej, kształtowanie świadomego i mądrego użytkownika mediów, zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu do Internetu, motywowanie do dbania  o cudze i własne bezpieczeństwo w Internecie, stosowanie zabezpieczeń oraz ograniczanie dostępu do niewłaściwych stron internetowych.

Jednym z wielu zaplanowanych działań w związku z realizacją projektu było zorganizowanie wyjątkowego dnia w Szkole Podstawowej w Kobylnikach, który został poświęcony na to, by przypomnieć uczniom o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci  i o tym, jak ważna jest kultura i szacunek w wirtualnym świecie.

To Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W tym roku DBI obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” i w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach również. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie obejrzeli reportaż o cyberprzemocy oraz cykl kreskówek edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Celem tych zajęć była prezentacja efektywnego korzystania z Sieci jako alternatywy do następujących zachowań ryzykownych: cyberprzemocy, spotkań z osobami znanymi wyłącznie z Internetu, upubliczniania danych osobowych, piractwa w Sieci, nadmiernego korzystania z Internetu.

Ale to nie koniec realizacji wewnątrzszkolnego projektu wspomagającego proces dydaktyczno – wychowawczy szkoły pt. „Bezpieczny Internet”. Pani Marzena Smułka – koordynator projektu przygotowała jeszcze dla dzieci konkursy: Konkurs wiedzy o Internecie i DBI, Konkurs na hasło promujące bezpieczeństwo w sieci, Konkurs grafiki komputerowej „Bezpieczeństwo w Internecie”, a dla rodziców prelekcję na temat: Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyberprzemocy?

Ponadto są zamieszczane artykuły informacyjne dla uczniów, rodziców i nauczycieli na stronie szkoły. Społeczność szkolna korzysta również z oprogramowania filtrującego umożliwiającego kontrolę dostępu do Internetu, jak i programu antywirusowego.

Szkoła Podstawowa w Kobylnikach

IMG 9856  IMG 9860

 

 

 

 

  

0
0
0
s2sdefault
Data: 07-02-2018
W Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach realizowany jest projekt edukacyjny pt. „Bezpieczny Internet”, którego celem jest uświadomienie uczniom, rodzicom i n...
Data: 23-01-2018
W dniu 05.01.2018 r. Szkoła Podstawowa w Rębowie zorganizowała uroczystą choinkę skierowaną do społeczności szkolnej i lokalnej. Uroczystość odbywała się przy udziale...
Data: 19-12-2017
  W miniony piątek, tj. 15 grudnia w godzinach popołudniowych odbyła się Wigilia Środowiskowa w Rębowskim Domu Kultury. Wigilia, w której uczestniczyć mógł każdy. ...
Data: 19-12-2017
  Dnia  15 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Rębowie odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy „Szlachetne zdrowie”. Do rywalizacji o mian...
Data: 23-10-2017
                Dnia 17 października 2017 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rębowie wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Łodzi...
Data: 19-10-2017
  W miniony piątek 13 października w Szkole Podstawowej w Rębowie obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Zbigniew J...
Data: 16-10-2017
Każdego roku społeczność naszej szkoły odwiedza ukraiński cyrk „Szok”. Tegoroczne spotkanie odbyło się 29 września b. r. Uczniowie zachwyceni byli zaprezentowanym pr...
Data: 03-07-2017
LIPIEC 3.07. – 07.07 Poniedziałek(10.00-13.00) Gry i zabawy na powietrzu (badminton, zabawy z piłką). Wtorek (15.00-18.00) Przejażdżka rowerowa po Rębowie. Piknik (produ...
Data: 27-06-2017
Dnia 23 czerwca br. w naszej szkole po raz ostatni zadźwięczał dzwonek. Na uroczystość przybyło wielu dostojnych gości, m. in. p. Barbara Dominikiewicz – zastępca przewod...
Data: 12-06-2017
Dnia 2 czerwca 2017 r. cały świat na pewno śmiał się wniebogłosy, a zadbała o to Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie. W jaki sposób? O...
Data: 06-06-2017
W dniu 01 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Rębowie uroczyście obchodzono Święto Mamy, Taty i Dziecka pod wspólną nazwą Piknik Rodzinny „Mama, Tata i Ja”. Uroczysto...
Data: 31-05-2017
Dnia 31 maja w Szkole Podstawowej w Rębowie po raz 9 odbył się Międzygminny Konkurs pt. „Mistrz Pisania” skierowany do uczniów kl. I – III. Do konkursu przystąpili uczn...
Data: 30-05-2017
W miniony czwartek, tj. 25 maja w Szkole Podstawowej w Rębowie odbył się konkurs historyczny „Dynastia Jagiellonów”. W tym roku była to już VI edycja. W konkursie wzięli...
Data: 22-05-2017
Informujemy, że od dnia 21.06.2017r wznawiamy dyżury Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Urzędzie Gminy i Miasta Wyszogród. Powiatowy Rzecznik Konsumentów Pan Andrzej Ścibł...
Data: 12-04-2017
12 kwietnia br. w naszej szkole odbył się apel poświęcony Świętom Wielkanocnym. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Pani Urszuli Treli i Pani Joanny Lądowskiej pr...
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2017 Wyszogród.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.