Światowy Dzień Ziemi - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

 
Coroczne wydarzenie obchodzone  jest w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzenia świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.
Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą  nr 103/XIV/2019 w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Wyszogród- dbajmy o nasze wspólne środowisko!
Każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do utrzymywania porządku w jej obrębie. 
Bardzo ważne jest również, aby zarządzając nieruchomością pamiętać o uprzątnięciu błota, lodu, liści, śniegu oraz innych zanieczyszczeń z części nieruchomości, które służą do użytku publicznego, np. chodnik przed domem. Dzięki tym czynnościom nie tylko dbamy o porządek, ale przede wszystkim zapewniamy bezpieczeństwo sobie i innym. Nasze otoczenie to jednak nie tylko granice nieruchomości. Każdy mieszkaniec jest odpowiedzialny za wyrzucanie śmieci w miejscach do tego przeznaczonych. Pozbywanie się odpadów na nielegalnych wysypiskach, pozostawianie ich w lasach lub nad rzekami, a także zaśmiecanie ulic, jest karane mandatem pieniężnym. Z wielu miejsc, takich jak przystanki autobusowe, place zabaw, parki czy tereny nadrzeczne, korzystamy, na co dzień, dlatego utrzymanie ich w czystości jest sprawą priorytetową.
W mieście znajduje się wiele koszy na śmieci, każdy z nas płaci za wywóz śmieci – warto, zatem zmobilizować się, uniknąć kary pieniężnej i zadbać o nasze wspólne dobro, o piękno i czystość naszej małej ojczyzny.
 
Pamiętajmy:
 
• Segregujmy śmieci
• Kupujmy mniej i nie marnujmy żywności
• Wybierajmy produkty lokalne
• Oszczędzajmy wodę
• Ograniczmy zużycie plastiku
• Kupujmy towary wielokrotnego użytku
• Oszczędzajmy energię
 
 

Zapisz się do naszego newslettera