ERASMUS PLUS: wyzwanie językowe "Language challenge 2021" - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Na grafice znajduje się fragment globu ukazyjący kontynent Europę. Na mapie europy umieszczone są proporce/flagi poszczególnych państw. W lewym górnym rogu biały napis Erasmus Plus na niebieskim tle.

W dniach 26 – 28 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie wraz ze szkołami partnerskimi z projektu Erasmus+, wzięli udział w wyzwaniu językowym „Language challenge 2021”.
Pierwszego dnia uczniowie każdej szkoły mieli za zadanie zaśpiewać piosenki w dwóch językach obcych – językach partnerów, które zostały opublikowane na eTwinningu – specjalnej platformie komunikacyjnej.
Poniżej znajdują się odnośniki do efektów pierwszego dnia wyzwania:

https://youtu.be/pF1FInu7kSQ
https://youtu.be/217VdhcaRAA
https://youtu.be/GDRdauaDpbc

W drugim dniu wyzwania „Language challenge 2021” uczniowie musieli zmierzyć się z łamańcami językowymi w dwóch językach obcych – językach partnerów. Przed rozpoczęciem zadania, każde państwo przygotowało krótki filmik, w którym uczniowie zaprezentowali łamańce w swoich ojczystych językach.
Filmik z Polski został przygotowany przez uczennicę klasy 8b - Zuzannę Winczyńską. Następnie wszyscy chętni uczestnicy projektu nagrali wybrane przez siebie zwroty.

Oceńcie sami rezultaty prac uczniów z projektu Erasmus+:
https://youtu.be/P2tXAO3tN8I

Trzydniowe wyzwanie językowe „Language challenge 2021” zakończył quizz online na platformie Quizizz. 59 chętnych uczestników projektu Erasmus+, z trzech krajów partnerskich, przystąpiło do quizu z zakresu wiadomości ogólnych o Polsce, Włoszech i Chorwacji.
Zwycięzcami w tej rywalizacji zostali:
I miejsce – Jana Orlandini z Chorwacji,
II miejsce – Roko Rajnis z Chorwacji,
III miejsce – Zuzanna Winczyńska z Polski.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się przystąpić do wyzwania językowego.

Zapisz się do naszego newslettera