Utylizacja odpadów pochodzących z działalności rolniczej - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Na fotografii widać pole, na którym znajdują się baloty słomy owinięte białą folią.

Gmina i Miasto Wyszogród nawiązała współpracę firmą VIK Recykling, zajmującą się odbiorem folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Wszyscy zainteresowani proszeni są o przekazywanie do Urzędu Gminy i Miasta Wyszogród informacji dotyczących ilości odpadów przeznaczonych do utylizacji. Przyjmowane będą odpady takie jak:

  • Folie rolnicze;
  • Siatki i sznurki do owijania balotów;
  • Opakowania po nawozach;
  • BIG Bagi;

Każdy mieszkaniec Gminy, po dokonaniu zgłoszenia w Urzędzie, będzie mógł przywieźć w/w odpady na wyznaczone miejsce i przekazać do utylizacji. Rolnik zobowiązany jest do zorganizowania transportu we własnym zakresie. Odpady powinny być dostarczane w sposób selektywny tj. folia biała oddzielnie, folia czarna oddzielnie, sznurki oddzielnie, siatka oddzielnie, opakowania po nawozach oddzielnie i opakowania Big Bag oddzielnie. Folia po opróżnieniu z kiszonki powinna być oczyszczona z resztek organicznych, ziemi i pozbawiona innej zawartości. Każdy z w/w odpadów należy umieścić w workach typu Big Bag.

Zgłoszenia można przekazywać droga elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Urzędzie pokój nr 3, do dnia 30 czerwca 2021 roku.

Koniecznym warunkiem przekazania przedmiotowej informacji jest potwierdzenie klauzuli informacyjnej dotyczącej RODO.

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Zapisz się do naszego newslettera