AKTUALIZACJA: Granty PPGR - wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, a jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Ujawniła ona deficyt sprzętu komputerowego co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt „Granty PPGR” stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń.

Gmina i Miasto Wyszogród jest w trakcie przygotowań do złożenia wniosku w ramach tego projektu. Wsparciem mogą być objęte rodziny popegeerowskie z dziećmi a w ramach grantu zakupiony i przekazany zostanie sprzęt komputerowy (laptopy) wraz z akcesoriami i niezbędnym oprogramowaniem.

Zgodnie z regulaminem konkursu Beneficjentami projektu mogą być wyłącznie dzieci, które:

- zamieszkują miejscowość/gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane przedsiębiorstwo gospodarki rolnej;

- są członkami rodzin (krewnym w linii prostej) osoby (rodzica, dziadków, pradziadków), którzy to pracowali niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej.

Mając na uwadze krótki termin (nabór wniosków kończy się 5 listopada br.) prosimy wszystkie zainteresowane i kwalifikujące się rodziny z dziećmi w wieku szkolnym z terenu Gminy i Miasta Wyszogród o wypełnienie załączonego oświadczenia (na każde uczące się dziecko oddzielnie) i złożenie ich w Urzędzie Gminy i Miasta Wyszogród. Bliższych informacji udzieli Państwu pracownik Urzędu pod numerem tel. (24) 267 26 31.

AKTUALIZACJA: zgodnie z otrzymaną informacją od organizatora, dzieci chodzące do tzw. klas "zerowych" w szkołach podstawowych również kwalifikują się do otrzymania grantu. Niestety dzieci, które uczęszczają do "zerówek" w przedszkolu nie są objęte programem. Jest to stanowisko instytucji dotującej ważne na dzień dzisiejszy i może ulec zmianie. Prosimy na bieżąco sprawdzać naszą stronę internetową. O wszelkich zmianach w regulaminie będziemy Państwa natychmiast informować.

Oświadczenie dziecko w wieku szkolnym, które nie ukończyło 18 lat: POBIERZ (.docx)

Oświadczenie dziecko w wieku powyżej 18 lat, kontynuujące edukację: POBIERZ (.docx)

Zapisz się do naszego newslettera