Zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Szanowni Państwo,

02 listopada 2022r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Tak jak zapowiadaliśmy Gmina i Miasto Wyszogród przystąpi do realizacji postanowień ustawy.

Od 7 listopada 2022 r. ( poniedziałek ) zaczynamy przyjmowanie wniosków. Formularz wniosku dostępny  w Urzędzie Gminy i Miasta Wyszogród w pokoju Nr 3 ( parter ). Wszelkie informacje o składaniu wniosków możecie Państwo uzyskać pod numerem telefonu 24 267 26 20 .

Przed wypełnieniem wniosku prosimy o uważne zapoznanie się z jego treścią, oraz zamieszczonymi informacjami i oświadczeniami.

WAŻNE:

  • Wnioski mogą składać osoby, którym został przyznany dodatek węglowy.
  • Pojedyncze gospodarstwo domowe może zakupić 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. oraz kolejne 1,5 tony węgla do 15 kwietnia 2023 roku.
  • O zakup nie mogą ubiegać się te gospodarstwa domowe, które kupiły już węgiel na zasadach preferencyjnych (np. poprzez sklep PGE) w cenie niższej niż 2000 zł za tonę.
  • Wnioski można składać w formie pisemnej osobiście lub listownie w Urzędzie Gminy i Miasta Wyszogród, ul. Rębowska 37, 09-450 Wyszogród
  • Istnieje również możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej, należy wówczas pamiętać, że wniosek powinien zostać podpisany za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego (przesłanie skanu wniosku mailem nie wypełnia warunków przesłania wniosku drogą elektroniczną).
  • Maksymalna cena za 1 tonę węgla będzie wynosić 2.000,00 zł
  • Cena zakupu węgla nie będzie obejmowała jego transportu z punktu dystrybucji do gospodarstwa.
  • Węgiel nie będzie workowany

Gmina i Miasto Wyszogród podpisze umowę ze wskazaną spółką skarbu państwa zajmującą się sprzedażą węgla dla gmin, po czym przystąpi do sprowadzania węgla ze wskazanego przez spółkę punktu.

Realizacja Państwa wniosków będzie zależała od dostępności węgla dla gmin. Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu do Urzędu.

Przewidujemy, że płatność za węgiel w kwocie 2000 zł brutto za tonę, będzie odbywała się na rachunek Gminy. Węgiel będzie odbierany przez wnioskodawców na swój koszt ze wskazanego przez gminę składu węglowego.

Gmina i Miasto Wyszogród nie ponosi odpowiedzialności za jakość dystrybuowanego węgla jak również nie będzie przyjmować reklamacji w/w towaru.

FORMULARZ WNIOSKU

Zapisz się do naszego newslettera