Święta Majowe - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Dziś 1 maj - oficjalnie rozpoczyna się majówka przypominamy, że:
1 maja obchodzimy Święto Pracy, a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto Pracy obchodzone jest na całym świecie już od 1890 roku, natomiast w Polsce zostało ustanowione świętem państwowym w roku 1950
2 maja to dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej- co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.
Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach i uroczystościach.
3 maja to Święto Narodowe obchodzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim w 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 maja.
Również w tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej.
Życzymy Wszystkim Państwu udanej majówki, spokojnego świętowania, pięknej pogody i chwil odpoczynku od codzienności w gronie rodziny i znajomych.

Zapisz się do naszego newslettera