Ferie z Centrum Kultury ,,Wisła'' - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

20170222 123445 1Podczas ferii zimowych Centrum Kultury ,,Wisła ‘’ w Wyszogrodzie zorganizowało szereg zajęć dla dzieci i młodzieży.Warsztaty z ceramiki - Na pierwszych warsztatach uczestnicy lepili różnego rodzaju naczynia z gliny. Następnie prace zostały wypalone w piecu a na drugich zajęciach dzieci szkliwiły i malowały swoje dzieła. W zajęciach wzięło udział 20 osób. Wstępem do drugich warsztatów było spotkanie edukacyjne z archeologiem z Muzeum Mazowieckiego na temat historii ceramiki. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się o dawnych  technikach wykonywania glinianych naczyń bez użycia koła garncarskiego oraz z użyciem koła garncarskiego. Wszystko zostało obrazowo przedstawione na eksponatach w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej.
Warsztaty gitarowe  - Podczas zajęć uczestnicy pod okiem instruktora poznawali podstawy gry na gitarze grali i już pierwsze utwory muzyczne. W zajęciach wzięło udział 10 osób.
Warsztaty taneczne BREAKDANCE – podczas dwóch warsztatów uczestnicy poznali pierwsze kroki tańca Breakdance połączone z Hip hopem. Patrząc na ogromny zapał i radość uczestników już teraz myślimy o kontynuowaniu tych zajęć. W warsztatach udział wzięło 20 osób.
Warsztaty plastyczne  – podczas pierwszych zajęć uczestnicy pod okiem instruktora poznawali techniki tworzenia różnych elementów z foaniranu (pianki kreatywnej) np.  ozdoby z motywem kwiatowym. Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały gumki do włosów, broszki i bransoletki przyozdobione kwiatami które po warsztatach mogły zabrać do domu. W zajęciach wzięło udział 18 osób. W dniu 23.02.2017 odbyły  się kolejne warsztaty plastyczne, tym razem z filcowania na mokro. Dzieci wykonywały kwiaty z filcu które po zajęciach zabrały do domu. Frekwencja na tych zajęciach przeszła nasze najśmielsze oczekiwania bo wzięło w nich udział 26 osób. Jako że był to ,,tłusty czwartek’’ po warsztatach na uczestników czekał słodki poczęstunek.
Dziękujemy Piekarni Państwa Kopków za ,,pączkowy sponsoring''20170221 121149

ceramika promo20170221 125213 1

Zapisz się do naszego newslettera