100. Rocznica Bitwy Warszawskiej, Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

 

 

W tym roku przypada 100 rocznica Bitwy Warszawskiej – batalii o ogromnym znaczeniu zarówno dla Polaków jak i społeczności międzynarodowej.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej również „Cudem nad Wisłą”. Nawiązuje ono do szczególnej opieki Matki Bożej nad Polską w czasie wojny z bolszewikami. Podczas bitwy wojska polskie rozgromiły bolszewików, zatrzymując ich ekspansję na zachód. Zwycięstwo nad Armią Czerwoną pozwoliło również zachować uzyskaną w 1918 roku niepodległość.

Wydarzenie to wpisało na zawsze w nas obowiązek pamięci o oddanych żołnierzach, znakomitych dowódcach i strategach walczących o wolność Polski. Zobowiązuje ono każdego Polaka – patriotę do zgłębiania faktów tych dramatycznych, ale i jednocześnie zwycięskich. Zachęcamy wszystkich naszych Mieszkańców do dokładniejszego poznania historii tej wielkiej bitwy oraz uczestnictwo w obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się dnia 19 sierpnia 2020r w Wyszogrodzie.

Niech ten powrót do przeszłości będzie dla nas wszystkich wyjątkową inspiracją.

unnamed 3 3

 

 

Zapisz się do naszego newslettera