OSP Słomin- projekt maseczki - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

 
 
Autor tekstu :OSP Słomin 
 
W związku z realizacją projektu Działaj Lokalnie, który został opracowany przez zespół:
*Marcin Sielczak – główny koordynator
*Jacek Oliszewski – zastępca koordynatora
*Krystian Olszewski – pomocnik koordynatora
w dniach 29.08.2020r. - 30.08.2020r. druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Słominie będą roznosić do każdego domu maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Maseczki zostaną zapewnione wszystkim mieszkańcom wsi, ponieważ to one stanowią najskuteczniejszą broń przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, wywołującemu chorobę COVID-19.
Wirus bardzo łatwo się rozprzestrzenia i stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla każdego, kto ulegnie zakażeniu. W grupie szczególnego ryzyka znajdują się przede wszystkim osoby powyżej 65 roku życia oraz te, które cierpią na choroby serca, płuc, nerek, cukrzycę, otyłość oraz obniżoną odporność. Warto zatem zachowywać szczególną ostrożność w kontaktach z innymi ludźmi oraz nie bagatelizować niepokojących objawów pogarszającego się stanu zdrowia, do których należą m.in.
• gorączka
• suchy kaszel
• zmęczenie
• ból gardła
• utrata smaku, lub węchu
Aby uniknąć zakażenia wirusem SARS-CoV-2 ważne jest przede wszystkim zachowywanie odpowiedniej odległości od innych osób, która wynosi 1,5m-2m. Równie ważne jest także unikanie dotykania oczu, ust i nosa oraz częste mycie rąk mydłem, lub dezynfekowanie ich za pomocą specjalnego środka na bazie alkoholu. Należy również pamiętać o zakrywaniu oczu, ust i nosa szczególnie w pomieszczeniach, co można zrobić dzięki zastosowaniu maseczek ochronnych i co utrudni rozprzestrzenianie się wirusa.
Aby ułatwić to mieszkańcom wsi Słomin, radny Gminy i Miasta Wyszogród Marcin Sielczak wraz z druhami OSP Słomin Jackiem Oliszewskim i Krystianem Olszewskim, przygotowali projekt w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który miał na celu zebrać pieniądze potrzebne na zakup maseczek dla wszystkich mieszkańców wsi. Dzięki ich staraniom udało się dokonać zakupu potrzebnych środków ochronnych, a w ten weekend druhowie zamierzają rozwozić maski do każdego domu. Wierzymy, że dzięki ich poświęceniu oraz rozsądkowi wszystkich mieszkańców możliwe będzie powstrzymanie rozprzestrzeniania się niebezpiecznego wirusa w naszym regionie.
 
118579387 2490154414623385 7507060360152877863 n
 

Zapisz się do naszego newslettera