Podsumowanie działań projektu Erasmus+ za I semestr roku szkolnego 2020/2021 - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Podsumowanie działań projektu Erasmus+

za I semestr roku szkolnego 2020/2021

Wrzesień

Ze względu na pandemię wirusa COVID – 19, opiekunowie projektu postanowili zwrócić się z prośbą do Narodowej Agencji programu Erasmus + o wydłużenie czasu trwania projektu. Nasz wniosek uzyskał pozytywną akceptację ze strony Agencji wskutek czego projekt został przedłużony o 12 miesięcy do 30 września 2022r. W związku z powyższymi zmianami ogłosiliśmy nowy nabór uczniów do wyjazdów zagranicznych.

Październik

W dniach 15-17 października obchodzone były Dni Erasmusa - Erasmus Days. W ramach tego święta w naszej szkole przeprowadziliśmy szereg działań, które uświetniły te dni. Jednym z wydarzeń zaproponowanych przez głównych koordynatorów był ogólnopolski e- Bieg Erasmusa. Mimo, że nie udało nam się zakwalifikować do tego wydarzenia, postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zorganizować bieg w naszej szkole.

Na starcie stanęły 4 zespoły złożone z uczniów klas 7 i 8. Dodatkową sztafetę wystawili nauczyciele naszej szkoły: Aldona Nowak, Sylwia Szmulewicz, Karolina Kiedrowska oraz Mariusz Sobczak. Zadaniem każdej sztafety było pokonanie jak najdłuższego dystansu w przeciągu godziny.

Emocje podczas biegu sięgały zenitu, a wśród uczniów widać było zdrową rywalizację, która motywowała ich do pokonywania kolejnych kilometrów.

Najlepsza okazała się sztafeta złożona z uczniów klas 7: Dawid Zaniewski, Filip Nowiński, Przemek Świtkiewicz, Sebastian Sobczak, Kuba Tępczyk - 14 km 90 m

Kolejne wyniki:

Piotr Ciarka, Sebastian Gawlik, Michał Dudek, Dawid Brzózka - 12km 690m

Nastka Serediuk, Julia Korecka, Julia Księżak, Kasia Rokicka, Oliwia Kacprzak - 11km 930m

Klaudia Bratkowska, Filip Szkop, Zuza Winczyńska, Wiktoria Rakowska, Filip Szkop- 10km 540m.

Po biegu na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale.

Podczas obchodów drugiego dnia Dni Erasmusa - Erasmus Days uczniowie brali udział w grze terenowej "30 - stka". Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn-uczniowie z klas siódmych i ósmych. Uczniowie za każdym razem rzucali kostką i przesuwali się pionkami do przodu o wyrzuconą ilość oczek. Następnie musieli odnaleźć kartkę z wylosowanym numerem. Kartki te były ukryte w różnych miejscach na terenie szkoły. Na kartkach były umieszczone loga różnych sklepów, firm i marek. Po odgadnięciu nazwy loga uczniowie musieli jeszcze poprawnie wykonać zadanie w języku angielskim. Dopiero wtedy mogli dalej rzucać kostką. Grę terenową wygrały dziewczęta z klas siódmych, które jako pierwsze przekroczyły linię mety. Julia Górnicka, Julia Biernatowicz, Julia Księżak, Oliwia Kacprzak, Anastazja Serediuk.

Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy uczestnicy "30 - stki" dobrze się bawili i co najważniejsze ćwiczyli porozumiewanie się w języku angielskim.

17 października w naszej szkole w ramach obchodów Erasmus Days odbyły się warsztaty kulinarne.

Głównym celem warsztatów było poznawanie sztuki kulinarnej naszych partnerów: Włoch i Chorwacji.Uczniowie w czteroosobowych zespołach przygotowali samodzielnie dania: włoskie – makaron z brokułami,chorwackie fritule, polskie- sałatkę jarzynową. Uczniowie samodzielnie wykonywali wszystkie niezbędne czynności kuchenne, poznali tajniki przygotowania włoskiego makaronu oraz chorwackich pączków.

Najbardziej wyczekiwanym momentem była oczywiście degustacja. Każde danie smakowało wyśmienicie, samodzielnie przygotowany posiłek smakuje dwa razy lepiej Umiejętności kulinarne naszych uczniów są na najwyższym poziomie.

Listopad

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia razem z naszymi partnerami projektu postanowiliśmy wykonać własnoręczne ozdoby świąteczne. Nasi uczniowie, mimo zdalnego nauczania, stanęli na wysokości zadania i przygotowali piękne ozdoby, które następnie wysłaliśmy pocztą do szkół partnerskich.

Grudzień

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, uczestnicy Projektu Erasmus + przygotowali krótki filmik z życzeniami dla naszych partnerów.

Styczeń/Luty

W okazji Walentynek opiekunowie projektu Erasmus+ przygotowali konkurs dla Wszystkich jego uczestników. Uczniowie mieli za zadanie napisać własny wiersz związany z Walentynkami. Otrzymaliśmy aż wierszy, które następnie umieściliśmy na platformie eTwinning i rozpoczęliśmy głosowanie na trzy najlepsze wiersze – po jednym z każdego kraju. Dla zwycięzców zakupiliśmy nagrody.

 

 

 

ZDJĘCIA:  kliknij link

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do naszego newslettera