„I Turniej Sołectw Gminy Wyszogród” - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

 

W dniu 16.09.2017r. w miejscowości Rakowo na ściernisku k. remizy OSP odbył się I Turniej Sołectw. Ogromne podziękowania należą się organizatorom, Sołectwu Rakowo, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich w Rakowie a także OSP w Rakowie.

Do udziału w turnieju   zgłosiło się 6 Sołectw. Zainteresowanie Turniejem  okazali zarówno uczestnicy jak i obserwatorzy. Zaproponowane konkurencje były nie tylko interesujące i urozmaicone, ale także widowiskowe a  jednocześnie zabawne. Zmaganiom   uczestników towarzyszył doping przybyłych gości: Pana Jana Boszko –Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród wraz z Panią Barbarą Kopańską – Skarbnikiem Gminy i Miasta Wyszogród i Panią Anną Kossakowską – Sekretarzem Gminy i Miasta Wyszogród , Starosty  Powiatu Płockiego Pana Mariusza Bieńka,  Radnej Powiatu Pani Anny Jachimiak, Pani Małgorzaty Bombalickiej – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku,  Wójta Gminy Słubice Pana Krzysztofa   Dylickiego, Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Wyszogród Pana Józefa Boszko wraz z radnymi. Nie zabrakło również przedstawicieli Banku Spółdzielczego  „Vistula” oddział w Wyszogrodzie,  przedstawicieli Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie oraz sołtysów.  Na I Turniej sołectw przybyły  również media.    

Jury pod przewodnictwem Pana Wiesława Tomkiewicza- Radnego Gminy i Miasta Wyszogród, Pani Małgorzaty Bombalickiej- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, Pani Małgorzaty Majewskiej- Dyrektor Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie  bardzo sumiennie  i skrupulatnie oceniało  zmagania uczestników.

Do rywalizacji zgłosiły się grupy mieszkańców reprezentujące sołectwa: Marcjanka, Rakowo, Słomin, Drwały, Grodkowo oraz Rębowo, które wystartowały w 5 konkurencjach.  Pierwszą z nich był quiz pn. „Mądrej głowie dość po słowie” z  zakresu wiedzy o rzece Wiśle, o funduszu sołeckim oraz Gminie i Mieście Wyszogród.

 Drugą konkurencją była sztafeta „ Ale jaja” czyli przeniesienie 3 jajek  na łyżce, którą zawodnik trzymał w ustach, następnie rozbijając 3 jajka zawodnik musiał oddzielić białko od żółtka, ubić pianę z oddzielonych białek oraz  sprawdzić poprawność wykonania zadania nad głową kolejnego uczestnika przez odwrócenie miski, następnie utrzeć kogel-mogel z żółtek, który na  koniec musiał zjeść.

Kolejną konkurencją była sztafeta pod nazwą „Wykopki”, zawodnik miał za zadanie nadmuchać balon i go  zawiązać a następnie  z nadmuchanym balonem między nogami jak najszybciej okrążyć oddalony pachołek, po czym  trzech uczestników wbijało gwóźdź bardzo małym młotkiem w pieniek. Kolejno w tej konkurencji uczestnicy napełniali kubkiem butelkę wodą z basenu oddalonego o 3 metry, napełnioną butelkę musieli postawić na wyznaczonym miejscu i biec do kolejnego uczestnika, którego zadaniem było skakać w worku na ziemniaki po wyznaczonej trasie do następnego uczestnika i przekazać mu worek, w który kolejny uczestnik zbierał rozsypane ziemniaki.

Czwartym zadaniem było „W kupie weselej” czyli uczestnik w jednym kaloszu wykonuje slalom z oponą, a następnie wrzuca kalosz do taczki z wyznaczonego miejsca i  wracał z nią na start , gdzie czekali na niego kolejni trzej uczestnicy, którzy owijali wszystkich razem folią stretch i  biegli do mety, na koniec konkurencji było pokonanie wyznaczonego odcinka przez 3 uczestników na trzyosobowych nartach.

W ostatniej konkurencji największą rolę odgrywał sołtys lub sołtyska, a mianowicie sztafeta pod nazwą „Powrót sołtysa/ki”. Na początku zawodnicy musieli napełnić 2 metrowe rury wodą stojące pionowo w jak najkrótszym czasie oraz wydobycie z niej piłeczki do tenisa stołowego. Sołtys/ka  z piłeczką musiał/a pokonać  tor przeszkód, a za nim/nią reszta grupy. Tor składał się z kostek słomy oraz słomianego balotu. Jako ostatnie zmaganie, sołtys/ka musiał wziąć miskę z wodą, usiąść na plandece a reszta  grupy przenieść sołtysa/kę na wyznaczone miejsce, ale tak, by stracić jak najmniej wody z miski. Wygrywał ten zespół , którego lustro wody w misce było najwyższe.

Ostatecznie, po obliczeniu punktów wszystkich drużyn startujących w poszczególnych konkurencjach: I miejsce  zajął zespół z Marcjanki, II Rakowo, III Słomin, IV Drwały, V Grodkowo i VI Rębowo. Uczestnicy –przedstawiciele sołectw za świetną zabawę i sprawnościowe zmagania z rąk Starosty i Burmistrza otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Turniej uświetnił występ  grupy tanecznej Czaderki i Kruszyny działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie  prezentującej  Zumbę.

 

P1260526 

P1260588 P1260582P1260595 P1260619P1260627 P1260641P1260663 P1260666P1260710 P1260683P1260723 P1260771 P1260776

 

Zapisz się do naszego newslettera