Obchody Święta Niepodległości w Wyszogrodzie - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

P1250233 małeUroczyste obchody Święta Niepodległości w Wyszogrodzie rozpoczęły się odegraniem hymnu narodowego przez orkiestrę dętą z OSP w Rębowie, punktualnie o godzinie 12.00 w Kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Trójcy. Po hymnie miał miejsce występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego i Gimnazjum im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Wyszogrodzie. Młodzież przedstawiła program artystyczny pod tytułem „Niepodległa – w słowie i pieśni" przygotowany pod kierunkiem Pana Huberta Więckowskiego, Pani Katarzyny Kamińskiej i Pani Marii Górnickiej. Po pierwszej, artystycznej części, uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Przybyłek wraz z księdzem kanonikiem Zenonem Glicnerem i księdzem Rafałem Winnickim.

Po mszy świętej poproszono harcerzy oraz druhów strażaków z OSP Wyszogród, aby w imieniu Samorządu Ziemi Wyszogrodzkiej oraz mieszkańców złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej.

Wspólne uroczystości w Kościele z okazji Narodowego Święta Niepodległości zakończyło wykonanie drugiej części artystycznej. W repertuarze piosenek i pieśni patriotycznych wystąpił chór „Promyk" i dziecięcy zespół „ Vistulki" pod kierownictwem Pana Antoniego Dąbrowskiego oraz orkiestra dęta OSP w Rębowie – pod batutą kapelmistrza Pana Waldemara Kidziuna.

Na zewnątrz kościoła nastąpiło poświęcenie przez księdza proboszcza Grzegorza Przybyłka specjalistycznej łodzi ratunkowej, którą Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Jan Boszko oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek przekazali na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie, celem ratowania życia i mienia mieszkańców.

W tym uroczystym dniu młodym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie zostały wręczone odznaki „Wzorowy Strażak " przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

W uroczystościach oprócz przedstawicieli Samorządu Ziemi Wyszogrodzkiej, dyrektorów i kierowników jednostek, wzięli udział m.in.: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Kominek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Hilary Januszczyk, Komendant Miejski PSP bryg. Grzegorz Padzik, Prezes Zarządu Oddziału MG ZOSP RP w Wyszogrodzie Henryk Klusiewicz, Komendant MG ZOSP RP w Wyszogrodzie Krzysztof Laskowski, poczty sztandarowe jednostek OSP oraz szkół z terenu Gminy i Miasta Wyszogród, harcerze, młodzież, strażacy oraz mieszkańcy Gminy Wyszogród.

[gallery ID=1]

Zapisz się do naszego newslettera