Jubileusz 70-lecia Biblioteki w Wyszogrodzie - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

W 2019 roku mija 70 lat od powołania Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie.

W minioną sobotę 21 września 2019 roku odbyły się uroczyste obchody tego pięknego jubileuszu. W budynku Szkutni zebrali się przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, duchowieństwa oraz Książnicy Płockiej, dyrektorzy szkół, przedszkola, bibliotekarze, prezesi i dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji, obecni i dawni pracownicy biblioteki i Urzędu Miasta.

Na początku uroczystości głos zabrała p. Małgorzata Majewska – dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej witając i dziękując za przybycie wszystkim gościom. Jubileusz 70-lecia Biblioteki był okazją nie tylko do podkreślenia obecnej roli placówki w życiu kulturalnym naszego miasta, ale również do wyrażenia szacunku i uznania wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej rozwoju. Krótka refleksja nad czasem minionym, jak również teraźniejszością    i przyszłością tegorocznej Jubilatki dała ogólny zarys działalności wyszogrodzkiej placówki.

 W dalszej części uroczystości głos zabrała Pani Iwona Gortat - Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród przekazując słowa uznania dla dorobku i osiągnięć Biblioteki oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Jubileusz wyszogrodzkiej Książnicy był także okazją do uhonorowania  i podziękowania wszystkim byłym i obecnym pracownikom Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej za wieloletnią pracę z książką i czytelnikiem oraz za dbałość o rozwój Biblioteki. Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród- Pani Iwona Gortat wraz z Przewodniczącą Rady GiM Wyszogród- Panią Barbarą Dominikiewicz wręczyli dyplomy uznania pani Korduli Piotrowskiej, Krystynie Klus, Irenie Wągiel, Elżbiecie Goszczyńskiej, Mirosławie Brzezińskiej, Anecie Boszko oraz Zofii Majewskiej. Podniosły moment wręczania podziękowań, listów gratulacyjnych, kwiatów to kolejny punkt programu uroczystości jubileuszowych. Dyrektor Biblioteki skierowała słowa podziękowania do tych dla których istniejemy – naszych czytelników, a jest ich nie mało. Spośród ogólnej liczby prawie tysiąca corocznych czytelników naszej Biblioteki są osoby – najwierniejsze i systematyczne, które zasługują na szczególne wyróżnienie, m.in.: Stanisław Trzciałkowski, Maria Kłosińska, Anna Skopczyńska, Stanisława Kaźmierczak, Barbara Dominikiewicz, Mieczysław Koperski, Barbara Turkowska, Krystyna Woźnicka, Wiesława Pacholska, Aniela Kłobukowska, Elżbieta Dasiewicz, Jadwiga Żukowska.

Podczas uroczystości nie zabrakło licznych przemówień i gratulacji: władze miasta, dyrektorzy szkół, placówek kulturalnych, bibliotekarze, gratulowali pięknego jubileuszu i dziękowali za okazywaną im pomoc. Oto treść jednego z listów gratulacyjnych:

Z okazji jubileuszu 70 – lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie, w imieniu własnym i mieszkańców składamy Pani Dyrektor oraz Pracownikom serdeczne podziękowania za dotychczasową, efektywną pracę na rzecz promocji książki i popularyzacji czytelnictw. Z satysfakcją pragniemy podkreślić, że Biblioteka od wielu lat jest kreatywnym ośrodkiem realizacji wielu ciekawych, różnorodnych przedsięwzięć i kampanii społecznych na rzecz promowania literatury oraz pozyskiwania czytelników.

Doceniamy Państwa wysiłek i zaangażowanie, którego efekty przyczynią się do unowocześnienia Instytucji, przynosząc satysfakcję pracownikom i uznanie czytelników.

Prosimy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń dalszej wytrwałości, pozytywnej energii, satysfakcji z pracy oraz wszelkiej pomyślności osobistej,

z wyrazami szacunku i uznania Iwona Gortat Burmistrz GiM Wyszogród, Barbara Dominikiewicz Przewodnicząca Rady GiM Wyszogród

Uroczystość 70-lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej uświetniła część artystyczna. Dla wszystkich zaproszonych gości wystąpił Dawid Brzeziński, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, który zagrał i zaśpiewał utwory Krzysztofa Krawczyka.

 Święto naszej Biblioteki połączone zostało z Narodowym Czytaniem. Bardzo wzruszającej noweli „Katarynka” B. Prusa w skupieniu wysłuchali wszyscy zebrani. Pięknie tekst odczytali: Pani Burmistrz Iwona Gortat, Przewodniczaca Rady Barbara Dominikiewicz, Bibliotekarka z Zespołu Szkół im. J.Śniadeckiego Wiesława Woźniak, Dyrektor Książnicy Płockiej Elżbieta Dobroń, Dyrektor Biblioteki w Wyszogrodzie Małgorzata Majewska, Radny GiM Piotr Majewski oraz uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie Paweł Konopka.

Ważnym punktem obchodów naszego jubileuszu było spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską, która jest niezwykle popularną autorką wśród naszych czytelników. Spotkanie w całości zostało sfinansowane z projektu, który Biblioteka złożyła do Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem”.

Przy tak pięknym jubileuszu nie mogło zabraknąć tortu, świeczki na nim dmuchali wszyscy goście.

Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół Mavilena, który pod kierunkiem pani Małgorzaty Brzezińskiej, swymi tańcami w kręgu zachwycił wszystkich. Do wspólnej zabawy zaproszono uczestników by w rytm m.in. „Kukułeczki” i „W moim ogródeczku” wytańczyć piękne zakończenie jubileuszowego święta naszej biblioteki.

Liczna obecność lokalnej społeczności, miłe słowa podkreślające rolę biblioteki w środowisku potwierdziły fakt potrzeby istnienia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie oraz utwierdziły jej miejsce w życiu oświatowym i kulturalnym miasta, gminy i powiatu.

Bardzo serdeczne słowa podziękowania pragnę skierować do osób i instytucji, które pomogły w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości:

Zofii Majewskiej

Annie Kacprzak z Fresh Market

Katarzyny Nagórka

Marioli Ropelewskiej

Hannie Sidor

Mieczysławowi Majewskiemu

Markowi Brzozowskiemu

Mirosławie Brzezińskiej

Korduli Piotrowskiej

Autor: Małgorzata Majewska

Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej

w Wyszogrodzie

-> więcej zdjęć

 

100 0352

100 0354

100 0359

100 0398

Zapisz się do naszego newslettera