Granty w szóstej edycji mPotęgi przyznane Szkole Podstawowej w Wyszogrodzie - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

mFundacja rozstrzygnęła szóstą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęgi. W tym roku granty na kreatywne uczenie matematyki otrzymało 112 projektów z całej Polski. Najlepsze 30 projektów powalczy o nagrodę publiczności, czyli dodatkowy grant w wysokości 5 tys. zł.

W szóstej edycji mPotęgi jury przyznało dofinansowanie 112 projektom z całej Polski. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty wyniesie prawie 665 tys. zł.

- Tegoroczna edycja mPotęgi była wyjątkowa. Dostaliśmy mniej wniosków niż w poprzednich latach, ponieważ nabór zbiegł się w czasie ze strajkiem nauczycieli. Nie zmienił się natomiast poziom wniosków, które nagradzamy grantem. Wspieramy mniej więcej co 3. pomysł – komentuje Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

Warto wspomnieć, że do tej pory dzięki programowi mFundacji ponad 1 mln uczniów polskich szkół miało okazję poznać ciekawszą stronę matematyki. W trakcie wszystkich edycji przeznaczyliśmy na promocję tej nauki prawie 6 mln zł. Większość tych grantów trafiła do szkół z mniejszych miejscowości, rozsianych w całym kraju. Dzięki temu wiemy, że naprawdę przyczyniamy się do wyrównania szans uczniów z małych miejscowości.

Więcej o mPotędze
Pierwszą edycję ogłosiliśmy w 2014 r. W 2016 r. mBank otrzymał za niego nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.
mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Chcemy także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki aby przezwyciężyli rutynę i schematy. Liczymy, że można ją pokazać w kreatywny, atrakcyjny sposób. A to będzie impulsem dla dzieci, które polubią świat matematyki i logiki.

Najważniejsze fakty:
• Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co najmniej w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej.
• Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski.
• Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki
• Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

„Matematyka 3D i w 3D” to tytuł projektu złożonego przez Szkołę Podstawową im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, który został doceniony przez mFundację. Grant jaki zyskała szkoła na realizację zaplanowanych zadań, to blisko 5 tysięcy złotych. W ramach działań uczniowie będą mogli zapoznać się z praktycznym wykorzystaniem treści poznanych na lekcjach matematyki. Dużą atrakcją będzie możliwość pracy z drukarką 3D. Uczniowie będą mogli samodzielnie sprawdzić jak działa to innowacyjne urządzenie. Nad wszystkim oczywiście będzie czuwał nauczyciel.
W trakcie zajęć uczniowie będą nakręcali krótkie wideo przewodniki o matematycznych ciekawostkach z wykorzystaniem gimbali oraz smartfonów.
Zajęcia adresowane są dla uczniów klas 5 i 6 naszej szkoły. Opiekę nad grupami będą sprawowali pani Agata Wojciechowska oraz pan Adam Dutkowski. Przewidywany start projektu to koniec września, natomiast zakończenie planowane jest na drugą połowę grudnia.

 

 

mfundacja

Zapisz się do naszego newslettera