„Świadomy i bezpieczny senior – inwestycją w życie i zdrowie” - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

     PPUTW – Oddział Wyszogród rozpoczął swoją naukę od wykładu i ćwiczeń na temat „Świadomy i bezpieczny senior – inwestycją w życie i zdrowie”.

     Pani Wiesława Rybicka – Bogusz – kierownik Działu Organizacyjnego Płockiego Pogotowia pouczyła słuchaczy o Kopercie Życia, która może być nadzieją na szybką i skuteczną pomoc dla osób chorych i samotnych.

     W drugiej części spotkania dr. Piotr Rykowski – specjalista medycyny ratunkowej ,dyrektor ds. Medycznych Pogotowia Ratunkowego w Płocku poinstruował o prawidłowym wzywaniu karetki pogotowia oraz przeprowadził ćwiczenia z pierwszej pomocy w zagrożeniu życia.

     Głównym celem projektu „Świadomy i bezpieczny senior – inwestycją w życie i zdrowie” jest przygotowanie seniorów do adekwatnych zachowań w stanach zagrożenia życia, podejmowanie właściwego sposobu pomocy potrzebującym. Zajęcia mają uwrażliwić seniora na krzywdę ludzką i potrzebę niesienia profesjonalnej pomocy przedmedycznej oraz wyrobić umiejętność kontrolowania emocji, nie wpadania w panikę, unikania pochopnych działań, które mogą wpływać na pogorszenie stanu poszkodowanego i stanowić zagrożenie dla ratującego.

     Nasi słuchacze z wielkim zainteresowaniem wysłuchali cennych wskazówek dotyczących swoich praw jako pacjenta, otrzymali Koperty Życia i czynnie uczestniczyli w ćwiczeniach ratujących życie.  

 

Małgorzata Majewska - koordynator

 

str 3 uw

 

str u3w

 

 20191030 164724

 

Zapisz się do naszego newslettera