ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Dzień Niepodległości to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. W tym roku po raz sto pierwszy celebrowaliśmy to ważne święto. Z tej okazji uczniowie klas: V, VI, VII i VIII, pod kierunkiem Pani Anny Tokarskiej, przygotowali montaż poetycko – muzyczny połączony  z inscenizacją lekcji historii pod tytułem: „Droga do niepodległości”. Został on zaprezentowany w dniu 10 listopada w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Anny w Kobylnikach.

Jego celem, oprócz uczczenia narodowego święta, było uświadomienie wszystkim, że zaciera się pamięć o ważnych dla Polaków wydarzeniach historycznych. Podczas niecodziennej lekcji historii uczniowie prześledzili drogę do niepodległości szlakiem ważnych wydarzeń patriotycznych. Rozpoczęli od dat rozbiorów Polski, następnie przedstawili: powstanie kościuszkowskie, powstanie listopadowe, Wiosnę Ludów, powstanie styczniowe, wybuch I wojny światowej, a zakończyli na roku 1918, w którym Polska odzyskała niepodległość.

Rys historyczny był przepleciony takimi utworami jak „My Pierwsza Brygada”, „Etiuda rewolucyjna” Fryderyka Chopina, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Podczas montażu nie zabrakło również recytacji wierszy patriotycznych i elementów gry dramatycznej  – gazeciarza rozdającego gazety i ogłaszającego niepodległość państwa polskiego. Ponadto inscenizacja lekcji była wzbogacona adekwatną scenografią: tablicą z ułożonymi chronologicznie datami wydarzeń, portretami znanych postaci historycznych i podręcznikami do historii.

Występ dzieci został nagrodzony brawami na stojąco i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Z pewnością spełnił swoją rolę – przypomniał  w atrakcyjnej formie najważniejsze wydarzenia na drodze do wolności i ich daty.

SP KOBYLNIKI

 

 

 

IMG 4469

 

IMG 4471

 

IMG 4487

Zapisz się do naszego newslettera